چگونه می توان پیانو را از پله ها پایین و یا بالا برد؟

پیانو | هزینه حمل پیانو

جابجایی و حمل پیانو دشوار است و بالا و یا پایین بردن پیانو از پله‌ها دشوارتر نیز است. غالباً افراد برای جابجایی مواردی مانند آلات موسیقی و سایر اشیاء با ارزش بزرگ ، از متخصصین جابجایی کمک میگیرند. شما نیز می توانید در خصوص جابجایی پیانو و همچنین اطلاع از هزینه حمل پیانو با کاشناسان باربری نور ارتباط بگیرید. اما جابجایی پیانو به تنهایی نیز امکان پذیر است. ابتدا فقط باید کمی برنامه ریزی انجام دهید.

مانند حرکت دادن سایر وسایل بزرگ مانند میزهای استخر و وان های حمام، هنگامی که باید پیانو را از پله ها به سمت پایین یا بالا جابجا کنید هم به تجهیزات مناسب نیاز خواهید داشت و هم کمک یک شخص دیگر و حتی بیشتر. در حالی که یک شخص احتمالاً می تواند یک پیانوی کوچک را به سمت بالا یا پایین یک مجموعه کوتاه از پله ها منتقل کند ،ولی برای  یک پله که بلند ، شیب دار است و یا دارای چرخش هایی است ، تنها در صورتی امکان پذیر است که کمک داشته باشید.

در زیر مواردی که شما برای حمل پیانو نیاز دارید ذکر میکنیم که این موارد شامل تکنیک های مناسب برای اطمینان از ایمنی هم پیانو و هم افرادی که در حال حرکت هستند می‌شود.

به چه چیزی نیاز دارید؟

در صورت نیاز به جابجایی پیانو ، داشتن تجهیزات مناسب مهم است ، به خصوص اگر پله ها جزیی از مسیر باشند. موارد مورد نیاز برای حرکت پیانو به بالا یا پله های پایین یکسان هستند و شامل موارد زیر هستند:

  • پتوهای 
  • بسته بندی
  • تسمه های متحرک
  • چرخ کوچک
  • تخته چندلا از تخته سه لا (به اندازه کافی برای طول کل پله ها)

دستکش (یک ست در هر حرکت)                 

قبل از روز حرکت حتماً این موارد را آماده کنید. بدون آنها ، شما خود را در معرض آسیب دیدگی قرار می دهید و همچنین روند جابجایی پیانو را بسیار دشوار می کنید.

حمل پیانو

نحوه حرکت پیانو از پله ها به پایین یا بالا در چهار مرحله

موارد زیر را انجام دهید تا در روز جابجایی پیانو را به آسانی و مطمئن حرکت دهید

برای حمل پیانو مسیر حرکت را تعیین کنید

تعیین مسیر حرکت قبل از جابجایی بسیار آسانتر از آن است که در هنگام جابجایی این کار را انجام دهید. مسیری را از اتاقی که پیانو در آن قرار دارد تا  کامیون حمل طی کنید ، یا برعکس. توجه زیادی به درگاهها و چرخش ها کنید ، و مخصوصاً چرخش‌های پله ها رابررسی کنید. درهای ورودی را اندازه گیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها به اندازه کافی پهنای دارند که پیانو و چرغی که پیانو در آن قرار دارد  مشکلی برای خروج نداشته باشند. اگر اینگونه نباشد ، ممکن است لازم باشد درها را بردارید ، یا یک مسیر متناوب را تعیین کنید.

پله ها را برای حمل پیانو آماده کنید

یکی از بزرگترین چالشهای پیش رو در حرکت پیانو به بالا و یا پایین پله ها حرکت به سطحی بالاتر است، برای این کار شما باید یک سطح شیب دار از پله ها ایجاد کنید – و این همان جایی است که تخته سه لا شما به کمکتان می‌آیند.

توجه داشته باشید که مهم است كه این تخته ها از تخته سه لا به طور خاص ساخته شده باشند ، زیرا باید دوام لازم را برای وزن پیانو داشته باشند. تختههای  سه لا از نظر دوام متفاوت هستند. هنگامی که به فروشگاخ جهت خرید این تخته‌ها مراجعه میکنید دقیقا بگید که این تخته ها را برای چه کاری لازم دارید تا متناسب با آن تخته لازم را به شما بدهند.

برای انتخاب اندازه درست تخته ها  ، قبل از رفتن به فروشگاه ، پله خود را اندازه بگیرید. باید از نظر طول و عرض از صفحات اندازه ایده آل استفاده کنید. برای اندازه گیری طول تخته‌ها خود ، حدود 18 تا 20 سانتی متر را به اندازه گیری طول خود اضافه کنید.

تخته های خود را بگیرید و آنها روی پله ها قرار دهید.

 

پیانو را روی چرخ بزارید

قدم بعدی شما آماده سازی پیانو برای حمل و نقل خواهد بود. درب کلیدها را روی کلید ها قرار دهید و با چسب محکم کنید. سپس با استفاده از یک یا چند پتو ، پیانو را به طور کامل بپوشانید و پتوها را با بسته بندی یا نوار چسب ایمن کنید. این مرحله را جدی بگیرید ، زیرا در غیر این صورت ممکن است پیانوی شما در حین حرکت دچار خراش  شود. اگر پیانوی شما دارای دسته های متحرک در پشت است ، آنها را نپوشانید.

در مرحله بعد ، پیانو را بر روی چرخ قرار دهید و با تسمه های متحرک آن را به آرامی ایمن کنید. نحوه انجام این کار تا حد زیادی بستگی به نوع پیانو شما دارد. یک پیانو به صورت قائم به احتمال زیاد به خوبی در چرخ جای می گیرد ، در حالی که یک پیانوی بزرگ شما را مجبور می کند تا با قرار دادن و تسمه ها کمی خلاق باشید.

اگر در هر کدام از مراحل حمل و نقل پیانو به مشکل برخوردید می توانید با کارشناسان باربری نور مشاوره بگیرید و از هزینه حمل پیانو نیز مطلع شوید.

پیانو را جابجا کنید

هنگامی که پیانوی شما کاملاً روی  چرخ محکم شد ، زمان آن رسیده که در واقع آن را به کامیون برسانید. یک مسیر را به سمت خروجی مشخص کنید ، وسایل و را در طول راه از بین ببرید از همراهتان کمک بخواهید تا به ثبات بیشتر پیانو کمک کند.

پیانو را به سمت پله سوار کنید. اگر به پله ها رسیدید بستگی به اینکه آن را به بالا هل میدهید یا پایین از همراهان کمک بخواهید. اگه به بالا هل میدهید سمت خودتان به نیروی بیشتری نیاز دارید. اگر رو به پایین اقدام می‌کنیدباید یک نفر از جلو پیانو را مهار کند که سرعت نگیرد.

سعی کنید آرام آرام قدم بردارید، اگر رو به پایین هستید، سعی کنید فشار را از طرفین به پاهای خود وارد کنید.

منبع

باربری نور کلیه خدمات حمل و نقل پیانو را بر عهده میگیرد و این کار را در کمترین زمان ممکن انجام میدهد. جهت اطلاع از هزینه حمل پیانو در تهران با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تماس با ما

انتشار دهید

پیمایش به بالا