13 نکته برای جابجایی مبلمان و وسایل دست و پاگیر

این که آیا شما در حال جابجایی هستید یا تازه مرتب سازی مجدد کرده اید ، جابجایی مبلمان سنگین کار بزرگی است. از این تکنیک های ساده برای جابجایی وسایل سنگین و عجیب و غریب و بدون خراب کردن آنها، خانه یا مبلمان استفاده کنید. برای  جابجایی مبلمان و وسایل دست و پاگیر توسط خودتان – از مغز خود استفاده کنید ، نه ازقدرت بازو.

وسایل بلند را بالا به پایین حمل کنید.

کابینت بلند و یا قفسه ها برای حمل دست و پا گیر هستند. آن را به یک کار دو نفره تبدیل کنید. مورد را با زاویه به عقب برگردانید و یک نفر از بالا و دیگری حامل قسمت انتهایی باشد. این تعادل را حفظ کرده و از چرخش آن جلوگیری میکند. حمل و نقل مورد از بالا یا پایین از پله ها نیز آسان تر است ، زیرا زاویه حمل تقریباً با شیب پله ها مطابقت دارد.

حمل وسایل سنگین

حمل صندلی دسته دار

یک صندلی راحتی بزرگ می تواند نقطه مقابل حرکت آسان باشد. برای جابه‌جایی صندلی های بزرگ از گوشه و کنار استفاده کنید. صندلی را در طرف خود بچرخانید تا مانند “L” به نظر برسد و ابتدا آن را از طریق درگاه حرکت دهید. سپس آن را ببندید (آن را قلاب کنید) در اطراف قاب درب و آن را بکشید

حمل صندلی دسته دار

نحوه جابجایی مبلها: مبلها رااز انتها وارد کنید

اگر تا به حال مجبور شده باشید تا مبلی را در راهرو حرکت داده و از در رد کنید متوجه شده‌اید که حمل آن بصورت افقی سخت است لدا باید به صورت عمودی حمل شود و حال آنکه در درب های ورودی ابتدا قسمت انتهایی را وارد کرده و سپس حول در بچرخانید تا کاملا وارد شوید.

حمل مبل

تسمه های حمل مبلمان

تسمه های متحرک و بلند  با تکیه بر شانه و گروه های بزرگ عضلانی ، وزن را از پشت دور می کنید. آنها همچنین دست شما را برای مانور دادن وسایل دست و پاگیر آزاد می کنند. با این وجود ، استفاده از آنها در پله ها دشوار است زیرا وزن کاملاً به سمت حرکت یعنی سمت پایین حرکت می کند.

باربری در دیباجی

تسمه های حمل وسایل

به دنبال تسمه های متحرکی باشید که بتوان برای اجسام با طول های مختلف و همچنین برای  اندازه های مختلف تنظیم کرد. تسمه های لیفتراک و متحرک Forearm Forklift در اینجا نشان داده شده برای حرکت روی سطوح مسطح عالی هستند. این تسمه های در مراکز خانگی و بصورت آنلاین در فروشگاه رسمی Forearm Forklift در دسترس هستند.

تسمه متحرک

حمل و یا نکشید- بلغزانید

شما می توانید کشنده های وسایل را در شکل ها و اندازه های مختلف در مراکز خانگی و بصورت آنلاین خریداری کنید. همچنین میتوان آنها را از روکش های پلاستیکی ظروف ، فریزبی ها ، روتختی ها ، پتو های متحرک ، حوله ها و تهیه کرد. از اسلایدهای پلاستیکی سخت برای موکت و اسلاید های نرم و خالی برای کفپوش های سخت استفاده کنید.

کشنده

از وسایل با پتو و پلاستیک محافظت کنید

پتوها برای محافظت از وسایلی که در حال جابجایی هستند و همچنین بسیار ارزشمند هستند لازم و ضروری است. مطمئناً اجاره آنها ارزان است ، .برای جلوگیری از آسیب رساندن به لبه های انتهایی و شکننده کمد ، میز و سایر مبلمان ، وسایل را به طور کامل با پتوهای متحرک پیچیده و پتو را با فیلم کششی محکم کنید.

استفاده از پتو

یک حمل کننده تشک درست کنید

تلاش برای حمل تشك سنگین در هر كجا دشوار است. تشک های بسیاری دارای دستگیره هستند ، اما آنها برای حمل  در نظر گرفته نشده است. آنها در واقع ساخته شده اند تا به شما در موقعیت یابی تشک کمک کنند ، بنابراین خیلی قوی نیستند. در اینجا روش ساده تری برای حمل تشک وجود دارد: یک تسمه طناب ساده تهیه کنید که کنترل بیشتری را به شما و همکار شما خواهد داد. طناب را از طریق دسته های تشک بچسبانید. تشک را روی آن بچرخانید تا طناب در پایین باشد و در مسیر خود قرار بگیرید.

حمل کننده تشک

یک بهار خواب را برش داده و تا کنید

آیا بهار خواب شما خیلی بزرگ است تا در راه پله خود یا در گوشه ها برای شما مشکل ایجاد کند؟ شما می توانید یک چشمه جعبه “split” را که به طور خاص برای این کار طراحی شده است خریداری کنید (و چند صد دلار بپردازید) یا بهار خواب موجود خود را برش داده و آن را تا کنید تا متناسب باشد. در واقع یک روش ساده و مبتکرانه برای برش و تاشو کردن بهار خواب خود بدون خراب کردن آن وجود دارد. پوشش پارچه را بردارید (خسته کننده ترین قسمت کل این فرآیند از بین بردن منگنه ها است) و بهار خواب را رو به پایین قرار دهید. روکش تشک را در امتداد هر طرف عقب بکشید و قاب را دقیقاً به سمت چپ یا راست از وسط برش دهید. این کار را از دو طرف و در مرکز انجام دهید. اکنون می توانید فنر بهار خواب را مانند یک کتاب همانطور که نشان داده شده است بچسبانید و آن را حرکت دهید. آن را با بند محافظت کنید تا از باز شدن فنر آن جلوگیری شود.

تا کردن بهار خواب

برای مکان جدید برنامه ریزی کنید

اگر به خانه جدیدی می روید ، از قبل تصمیم بگیرید که مبلمان را کجا باید چید. قبل از حرکت ، یک طرح کف خانه را با اندازه گیری های صحیح هر اتاق ترسیم کنید ، مبلمان خود را اندازه بگیرید و طرح خود را ایجاد کنید. سپس ، با جابجایی اثاث ، شما  می توانید مبلمان خود را در جای صحیح قرار دهید و مجبور نیستید دوباره آن ها را حرکت دهید. برای سهولت در جابه‌جایی دادن ، یک کپی از طرح را به دیوار هر اتاق بچسبانید تا افراد بتوانند با یک نگاه به جای وسایل را در یابند.

مکان وسایل جدید

پشتی صندلی ها را در صورت امکان جدا کنید

پشتی را در قسمت بیرونی یا داخل قاب پشتی پیدا کنید. اهرم های قفل را از دو طرف بالا ببرید (ممکن است نیاز به استفاده از انبردست داشته باشید) و عقب و جلو کنید تا آن را از بستر جدا کنید.

جدا کردن پشت صندلی

آنچه را که می توانید جدا کنید

وقتی مشغول چیدن کاناپه از طریق درگاه هستید ، به یاد داشته باشید: همیشه می توانید با برداشتن پایه‌ها آن را چند اینچ کوچکتر کنید. همین اصل در مورد هر اثاثیه ای که برای سبک تر ساختن لازم دارید استفاده کنید: همه دستگیره ها ، ، قفسه ها ، پایه‌ها را از آن جدا کنید.

جدا کردن قسمتهای مختلف

چهار چوب در از جا در بیاورید

گاهی اوقات ، یک ورودی اضافی چند سانتی تمام راه لازم است تا از یک درگاه عبور کنید. اگر با خارج کردن درب به اندازه کافی فضا باز نمی شود ، چهار چوب را نیز در بیاورید. این به شما فضای بیشتری میدهد.

منبع

 

در آوردن چهار چوب در

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

حمل اثاثیه منزل در شرق تهران

حمل اثاثیه منزل در شرق تهران

حمل اثاثیه منزل در شرق تهران یکی از خدماتی است که با توجه به نیازهای روزافزون مردم در این منطقه، به طور گسترده‌ای ارائه می‌شود. از جمله مزایای استفاده از خدمات حمل اثاثیه منزل در شرق تهران، اطمینان از سلامت وسایل در حین جابجایی، بسته‌بندی حرفه‌ای و حمل و نقل ایمن است. با توجه به

Read More »
جابجایی آکواریوم در اسباب کشی

جابجایی آکواریوم در اسباب کشی

جابجایی آکواریوم در اسباب کشی نیازمند دقت و برنامه ریزی دقیق است تا هم از سلامت ماهی ها و هم از آسیب دیدگی آکواریوم جلوگیری شود. ابتدا باید ماهی ها را به ظرف های مناسب با آب آکواریوم منتقل کنید تا در حین جابجایی در شرایط مطلوب باقی بمانند. سپس آب آکواریوم را به تدریج

Read More »
باربری ترانزیت چیست؟

باربری ترانزیت چیست؟

باربری ترانزیت به فرآیند حمل و نقل کالا از یک کشور به کشور دیگر گفته می شود، که در این میان کالا از کشور ثالث عبور می کند. این نوع حمل و نقل معمولا برای مسافت های طولانی و به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه انجام می شود. در باربری ترانزیت، کالاها ممکن

Read More »
راهکارهای اسباب کشی در سال تحصیلی فرزندان

راهکارهای اسباب کشی در سال تحصیلی فرزندان

راهکارهای اسباب کشی در سال تحصیلی برای خانواده ها می تواند چالش برانگیز باشد. زیرا نیاز به هماهنگی بین تعهدات تحصیلی فرزندان و فرآیند اسباب کشی است. یکی از مهم ترین نکات جهت تسهیل این فرآیند، برنامه ریزی دقیق و پیش از زمان جابجایی است. شروع زود هنگام و فهرست بندی وظایف می تواند به

Read More »
بار برگشتی چیست؟

بار برگشتی چیست؟

بار برگشتی در حمل و نقل و لجستیک به باری گفته می شود که در مسیر برگشت خودروی حمل بار، به منظور بهینه سازی استفاده از ظرفیت خودرو و کاهش هزینه های سفر، بارگیری می شود. این نوع بارگیری به ویژه در صنعت حمل و نقل کالا کاربرد دارد. جایی که شرکت ها تلاش می

Read More »
بیمه باربری چیست و چه مزیت هایی دارد؟

بیمه باربری چیست و چه مزیت هایی دارد؟

بیمه باربری نوعی بیمه است که جهت پوشش خسارات و زیان های احتمالی به بار و کالاهایی که طی فرآیند حمل و نقل (چه در داخل و چه در سطح بین المللی) متحمل می شوند، طراحی شده است. این بیمه می تواند شامل انواع مختلف حمل و نقل از جمله زمینی، هوایی، دریایی و ریلی

Read More »
پیمایش به بالا