پنت هاوس ها در هند چقدر محبوب هستند؟

پنت هاوس

در میان افزایش سطح درآمد در هند ، داشتن پنت هاوس به یک انتخاب آشکار برای هندی هایی که املاک لوکس را تعقیب می کنند تبدیل شده است. در نتیجه ، تقاضا و عرضه آن ها در املاک و مستغلات هند در دهه گذشته شاهد افزایش بوده است. با وجود محبوبیت روزافزون آنها در بخش لوکس هند ، هنوز سردرگمی زیادی میان خریداران این نوع ملک در مورد معنی آن وجود دارد. پنت هاوس ها چیست و تفاوت آنها با آپارتمان های معمولی در همان ساختمان چیست؟

پنت هاوس چیست؟

طبق فرهنگ لغت آکسفورد ، یک پنت هاوس “یک آپارتمان گران قیمت و راحت یا اتاق در بالای یک ساختمان بلند” است.

وقتی این مفهوم برای اولین بار رایج شد ، توسعه دهندگان از تعریف اصلی اصطلاح پیروی کردند. با گذشت زمان ، این اصطلاح همچنین برای تعریف یک آپارتمان منحصر به فرد در طبقه های دیگر به کار گرفته شد ، زیرا توسعه دهندگان فهمیدند که از طریق این مفهوم  میتوانند سود بالاتری ببرند.

این مفهوم ابتدا محبوبیت خود را در مناطق عمده تجارت جهانی به دست آورد ، جایی که در میان افزایش جمعیت ، حریم خصوصی و فضا به سختی یافت می شود. با سنجش تقاضا ، توسعه دهندگان شروع به ساخت پنت هاوس در طبقه بالای ساختمانهای آپارتمانی کردند و حق بیمه این واحدها را پرداخت کردند. با تکامل الگوهای تقاضا ، توسعه دهندگان برای قرار گرفتن در پنت هاوس های بیشتر ، که می توانند در هر نقطه از ساختمان ساخته شوند ، تغییراتی را در ساختار ساختمان ایجاد کردند. بنایی که در ردیف های مختلف مانند کیک عروسی توسعه یافته است ، می تواند چندین پنت هاوس داشته باشد.

اخیراً ، توسعه دهندگان از اصطلاح پنت هاوس حتی آزادانه‌تر برای تعریف واحدهای اختصاصی در پروژه های مسکن استفاده می کنند که دارای ویژگی های بیشتر وبهتری  نسبت به واحدهای باقیمانده است ، به دلیل مزیت و امکانات بیشتر.

با این حال ، از آنجا که پنت هاوس‌ها  در هند بسیار متداول نیستند ، توسعه دهندگان بیشتر هنگامی که محصول را به بازار عرضه می کنند به تعریف استاندارد پایبند هستند. یک پنت هاوس در هند اساساً یک پنت هاوس به معنای سنتی است.

امکاناتی که در پنت هاوس ارائه می شود

یک پنت هاوس یک تراس باز دارد که منحصر به مالک است. این واحدها همچنین دارای نقاط مشترک داخلی شفاف هستند. برخلاف یک واحد معمولی ، سقف در پنت هاوس نیز بسیار بالاتر است و دارای یک طرح چیدمان متفاوت و امکانات رفاهی از جمله سالن بدنسازی ، استخرها و حتی گاهی اوقات آسانسورهای خصوصی است.

هدف بخش

از آنجا که پنت هاوس ها در هند با نمادهای انحصاری و وضعیتی برابر هستند ، توسعه دهندگان توجه زیادی به مخاطبان هدف خود دارند. این ساختمان‌ها به طور کلی مورد علاقه افراد مشهور قرار می گیرند ، به خصوص در بمبئی ، مرکز اصلی سرمایه در هند ، که همچنین دارای ستاره های پولدار بالیوود و پول های سرشار از پول نقد و نام های مطرح دنیای ورزش است. آنها در بین هر کس با قدرت خرید مناسب مورد علاقه هستند ، از جمله تجار ، هندی های غیر مقیم (NRI) ، مدیران با سطح بالا و غیره.

مزایای پنت هاوس

حریم خصوصی

فضای تراس و سقف های بلند از ویژگی های بارز آن‌ها است که آن را از خانه های معمولی متمایز می کند.

منظره بدون مانع

آن ها به طور کلی نور و تهویه طبیعی کافی دارند و منظره ای بدون مانع از محیط اطراف دارند. اینها مواردی است که شاید خیلی ها نتوانند در یک شهر بزرگ از پس آن برآیند. این واحدها به دلیل قرار گرفتن واحدها ، آرامش و آرامش بیشتری را ارائه می دهند.

انحصاری

در هند ، مالکیت یک پنت هاوس با تحسین بین همنوعان شما مشاهده می شود. صاحب یک پنت هاوس اغلب از خدمات متنوعی برخوردار است که دیگران در همان ساختمان به آن دسترسی ندارند.

سرمایه گذاری ضد رکود

برخلاف کشورهای غربی که پنت هاوس‌ها  به تعداد زیادی در دسترس هستند ، توسعه دهندگان در هند در اجرای پروژه هایی با پنت هاوس‌ها بسیار مراقب بوده اند. در صورت عرضه محدود ، ارزش پنت هاوس‌ها  همچنان رو به رشد است. تا زمانی که عرضه کمتر از کل تقاضا باشد ، دلیلی برای نگرانی از استهلاک ارزش وجود ندارد.

مضرات پنت هاوس ها

در دسترس بودن فضای بزرگ ، همچنین به معنای نیاز بالاتر برای نگهداری آن ، هر ماه است. آن‌ها  نیز نسبت به سایر واحدهای ساختمان بیشتر در معرض گرما و هوا قرار دارند. از این رو ، در یک شهر گرم ، فضای داخلی واحد می تواند کاملاً داغ شود. در شهرهایی که میزان بارندگی در آن زیاد است ، نشتی می تواند معمول باشد. خانه بزرگی که حریم خصوصی را ارائه می دهد ، ممکن است به احساس تنهایی نیز منجر شود.

دامنه قیمت پنت هاوس در هند

قیمت پنت هاوس‌ها  در بمبئی در هر جایی بین 20 روپیه Rs قرار دارد و بسته به موقعیت مکانی به 100 روپیه می رود. Gurugram مکان دیگری در منطقه پایتخت ملی (NCR) است ، که در آن خریداران پنت هاوس های اختصاصی پیدا می کنند. نرخ پنت هاوس ها در این بازار همچنین می تواند به چندین بحران برسد. روند مشابهی را می توان در پونه و بنگالورو مشاهده کرد ، جایی که پنت هاوس ها بسیار محبوب هستند. دامنه قیمت پنت هاوس ها در Noida و Greater Noida Extension ، از طرف دیگر ، 6-12 کروس Rs است.

منبع

انتشار دهید

پیمایش به بالا