4 بیمه ضروری که هر شخصی باید داشته باشد

در حالی که ما معمولاً نمی توانیم از وقوع اتفاق غیر منتظره جلوگیری کنیم ، ولی می توانیم از برخی محافظت‌ها برخوردار شویم. منظورمان بیمه است که در صورت وقوع موارد خاص ، حداقل از لحاظ مالی ، باید از ما محافظت کند.

اما گزینه های بی شماری برای این امر وجود دارد و بسیاری از کارشناسان مالی می گویند که شما باید همه آنها را داشته باشید. تعیین اینکه واقعاً به چه نوعی نیاز دارید ، دشوار است.  

خرید نوع و میزان مناسب آن همیشه با توجه به وضعیت خاص شما تعیین می شود. عواملی مانند کودکان ، سن ، سبک زندگی و مزایای شغلی هنگام ساختن سبد بیمه خود نقش دارند. با این وجود چهار نوع بیمه وجود دارد که اکثر کارشناسان مالی توصیه می کنند همه ما از آنها برخوردار باشیم: زندگی ، سلامت ، اتومبیل و ناتوانی درازمدت.

بیمه عمر

بیشترین مزایای بیمه عمر شامل توانایی تأمین هزینه های مراسم تشییع جنازه و تأمین موارد مربوط به فوت است. این امر به ویژه اگر خانواده ای داشته باشید که برای پرداخت قبوض ، به حقوق شما وابسته هستند حیاتی است.

کارشناسان این صنعت ، بیمه‌نامه زندگی را پیشنهاد می کنند که 10 برابر درآمد سالانه شما باشد. اما این عددی است که همه نمی توانند از عهده آن برآیند. هنگام تخمین میزان پوشش بیمه عمر مورد نیاز خود ، به یاد داشته باشید که نه تنها در هزینه های مراسم تشییع جنازه بلکه در هزینه های روزمره زندگی نیز نقش داشته باشید.

این موارد ممکن است شامل پرداخت وام مسکن ، وام های معوقه ، بدهی کارت اعتباری ، مالیات ، مراقبت از کودک و هزینه های آینده دانشگاه باشد.  طبق تحقیق سال 2018 توسط LIMRA ، که قبلاً به عنوان انجمن های بیمه عمر و تحقیقات بازار شناخته می شد ، ممکن است از هر سه خانواده یک تا سه ماه نتوانند هزینه های روزانه خود را در طی یک ماه بعد از مرگ نان آور برآورده اصلی  تامین کنند. 

 دو نوع اساسی بیمه عمر عبارتند از عمر دائمی و مدت دار. به بیان ساده ، بیمه عمر دائمی را می توان به عنوان یک ابزار درآمد و همچنین یک ابزار بیمه استفاده کرد. تا زمانی که شما به پرداخت حق بیمه ماهانه بپردازید ، کل زندگی شما را تحت پوشش قرار می دهد تا زمانی که بمیرید.

از طرف دیگر ، مدت دار، سیاستی است که شما را برای مدت زمان مشخصی پوشش می دهد. تفاوتهای قابل توجهی دیگر بین این دو نوع وجود دارد ، بنابراین ممکن است شما بخواهید قبل از تصمیم گیری که کدام برای شما مناسب است ، به دنبال مشاوره یک کارشناس مالی باشید. عواملی که باید در نظر بگیرند شامل سن ، شغل و تعداد فرزندان وابسته شماست.

بیمه سلامت

از نظر آماری ، شما و خانواده شما تنها یک بیماری جدی و با ورشکستگی فاصله دارید ، براساس مطالعه ای که توسط ژورنال بهداشت عمومی در سال 2019 منتشر شده است. در نظر سنجی ژورنال بیش از 900 آمریکایی که بین سال های 2013 تا 2016 اقدام به اعلام ورشکستگی شخصی کرده اند ، بیش از دو سوم ورشکستگی ناشی از مشکلات پزشکی بود  این اعداد به تنهایی باید شما را برای به دست آوردن نوع درمانی یا بازنگری تحریک کنند و احتمالاً پوشش فعلی شما را افزایش دهند.

اما با افزایش سهم پرداخت ، افزایش کسر و کاهش پوشش ، بیمه درمانی به یک کالای لوکس تبدیل شده و تعداد کمتری از مردم توان پرداخت آن را دارند.  بهترین و کم هزینه ترین گزینه ممکن است پیشنهاد از کارفرمای شما باشد ، اما بسیاری از مشاغل کوچکتر این مزیت را ارائه نمی دهند.  اگر بیمه درمانی از طریق یک کارفرما ندارید ، در مورد پوشش های بهداشتی گروهی ممکن است با سازمان های صنفی یا انجمن ها تماس بگیرید. اگر این گزینه موجود نباشد، باید بیمه درمانی خصوصی را بخرید.

پوشش ناتوانی طولانی مدت

بیمه ناتوانی دراز مدت یک نوع بیمه است که بیشتر ما فکر می کنیم هرگز به آن احتیاج نخواهیم داشت. با این وجود ، براساس آماری که از طرف اداره تأمین اجتماعی وجود دارد ، از هر 10 کارگر سه نفر که وارد نیروی کار می شوند معلول می شوند و قبل از رسیدن به سن بازنشستگی قادر به کار نخواهند بود.

 اغلب ، حتی آن دسته از کارگرانی که از بیمه درمانی بسیار خوبی برخوردار هستند ، یک بیمه نامه خوب زندگی برای روزی که ممکن است نتوانند برای هفته ها ، ماه ها یا هر زمان دیگری کار کنند ، آماده نمی کنند.

در حالی که بیمه درمانی هزینه های بستری و صورتحساب های پزشکی را می پردازد ، شما هنوز با آن هزینه های روزانه که دستمزد شما را شامل میشود نمیتوانید تامین کنید.

تخمینی از تعداد حوادث ناتوانی و بیماری هایی که به کار مربوط نمی شوند. بسیاری از کارفرمایان بیمه معلولیت کوتاه مدت و بلند مدت را به عنوان بخشی از بسته مزایای خود ارائه می دهند.

این بهترین گزینه برای تأمین پوشش مناسب معلولیت است. اگر کارفرمای شما پوشش طولانی مدت را ارائه نمی دهد ، مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید بیمه به تنهایی در نظر بگیرید. سیاستی که جایگزین درآمد را تضمین کند مطلوب است. بیشتر سیاست ها 50 تا 60 درصد درآمد شما را پرداخت می کنند.

هزینه بیمه ناتوانی در بسیاری از موارد بر اساس سن ، شیوه زندگی و سلامتی است. بسیاری از برنامه ها نیاز به یک دوره انتظار سه ماهه قبل از شروع پوشش دارند ، حداکثر سه سال اعتبار را پوشش می دهند و برخی از سیاست های منتفی را نیز دارند.

بیمه اتومبیل

طبق گزارش شورای امنیت ملی ، به طور متوسط ​​، سالانه شش میلیون تصادف اتومبیل در ایالات متحده رخ می دهد. تخمین زده می شود 38800 نفر تنها در سال 2019 در تصادفات رانندگی جان باختند. براساس آمار سیستم گزارش دهی به مرگ و میر (FARS) در سال 2009 (آخرین داده در دسترس) ، علت شماره یک مرگ برای افراد آمریکایی بین 5 تا 34 سال حوادث رانندگی بوده است.

در سال 2009 بیش از دو میلیون راننده و مسافر در اتاق های اورژانس تحت معالجه قرار گرفتند و هزینه های آن حوادث از جمله مرگ و میر و صدمات غیرمجاز حدود 70 میلیارد دلار بود.

اگر بدون بیمه اتومبیل رانندگی کنید و تصادف کنید ، احتمالاً جریمه کمترین هزینه مالی شما خواهد بود. اگر ، یک مسافر یا راننده دیگر در این حادثه مجروح شود ، بیمه اتومبیل هزینه های شما را تحت پوشش خود قرار می دهد و به شما در مقابل هرگونه دادخواستی که منجر به شکایت شود ، کمک می کند. بیمه اتومبیل همچنین از وسیله نقلیه شما در برابر سرقت ، خرابکاری یا یک فاجعه طبیعی مانند طوفان یا سایر حوادث مرتبط با هوا محافظت می کند. باز هم ، مانند همه بیمه ها ، شرایط فردی شما هزینه بیمه اتومبیل را تعیین می کند. برای اینکه مطمئن شوید که بیمه مناسبی را برای شما دریافت کرده اید ، چندین نرخ و پوشش ارائه شده را مقایسه کنید و به صورت دوره ای بررسی کنید تا ببینید که آیا بر اساس سن ، سابقه رانندگی یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید ، نرخ های پایین تری دریافت می کنید.

سخن آخر

اکثر کارشناسان موافق هستند که بیمه زندگی ، سلامتی ، ناتوانی دراز مدت و بیمه اتومبیل چهار نوع بیمه ای است که شما باید داشته باشید. همیشه برای پوشش در دسترس ابتدا با کارفرمای خود تماس بگیرید. اگر کارفرمای شما نوع بیمه مورد نظر شما را ارائه نمی دهد ، از چندین شرکت ارائه دهنده بیمه مشاوره بگیرید و یکی را انتخاب کنید. افرادی که در چند جور پوشش را میخواهند ، در صورت خرید بیش از یک نوع پوشش ، می توانند تخفیف هایی ارائه دهند. در حالی که بیمه گران است ، نداشتن آن می تواند بسیار پرهزینه تر باشد. 

منبع

منتشر کنید

شرکت باربری نور در طول پروسه  باربری همه وسایل شما را به صورت رایگان بیمه میکند تا در صورت وارد شدن هر کونه خسارت آنها را باز پرداخت کند.

آخرین مطالب

حمل اثاثیه منزل در شرق تهران

حمل اثاثیه منزل در شرق تهران

حمل اثاثیه منزل در شرق تهران یکی از خدماتی است که با توجه به نیازهای روزافزون مردم در این منطقه، به طور گسترده‌ای ارائه می‌شود. از جمله مزایای استفاده از خدمات حمل اثاثیه منزل در شرق تهران، اطمینان از سلامت وسایل در حین جابجایی، بسته‌بندی حرفه‌ای و حمل و نقل ایمن است. با توجه به

Read More »
جابجایی آکواریوم در اسباب کشی

جابجایی آکواریوم در اسباب کشی

جابجایی آکواریوم در اسباب کشی نیازمند دقت و برنامه ریزی دقیق است تا هم از سلامت ماهی ها و هم از آسیب دیدگی آکواریوم جلوگیری شود. ابتدا باید ماهی ها را به ظرف های مناسب با آب آکواریوم منتقل کنید تا در حین جابجایی در شرایط مطلوب باقی بمانند. سپس آب آکواریوم را به تدریج

Read More »
باربری ترانزیت چیست؟

باربری ترانزیت چیست؟

باربری ترانزیت به فرآیند حمل و نقل کالا از یک کشور به کشور دیگر گفته می شود، که در این میان کالا از کشور ثالث عبور می کند. این نوع حمل و نقل معمولا برای مسافت های طولانی و به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه انجام می شود. در باربری ترانزیت، کالاها ممکن

Read More »
راهکارهای اسباب کشی در سال تحصیلی فرزندان

راهکارهای اسباب کشی در سال تحصیلی فرزندان

راهکارهای اسباب کشی در سال تحصیلی برای خانواده ها می تواند چالش برانگیز باشد. زیرا نیاز به هماهنگی بین تعهدات تحصیلی فرزندان و فرآیند اسباب کشی است. یکی از مهم ترین نکات جهت تسهیل این فرآیند، برنامه ریزی دقیق و پیش از زمان جابجایی است. شروع زود هنگام و فهرست بندی وظایف می تواند به

Read More »
بار برگشتی چیست؟

بار برگشتی چیست؟

بار برگشتی در حمل و نقل و لجستیک به باری گفته می شود که در مسیر برگشت خودروی حمل بار، به منظور بهینه سازی استفاده از ظرفیت خودرو و کاهش هزینه های سفر، بارگیری می شود. این نوع بارگیری به ویژه در صنعت حمل و نقل کالا کاربرد دارد. جایی که شرکت ها تلاش می

Read More »
بیمه باربری چیست و چه مزیت هایی دارد؟

بیمه باربری چیست و چه مزیت هایی دارد؟

بیمه باربری نوعی بیمه است که جهت پوشش خسارات و زیان های احتمالی به بار و کالاهایی که طی فرآیند حمل و نقل (چه در داخل و چه در سطح بین المللی) متحمل می شوند، طراحی شده است. این بیمه می تواند شامل انواع مختلف حمل و نقل از جمله زمینی، هوایی، دریایی و ریلی

Read More »
پیمایش به بالا