راهنمای کامل قیمت خانه در بمبئی هند

راهنمای کامل قیمت خانه در بمبئی هند

بمبئی، که با نام رسمی مومبای شناخته می شود، نه تنها به عنوان پایتخت مالی هندوستان بلکه به عنوان یکی از چشم گیرترین نقاط جهت سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در سراسر آسیا به شمار می رود. قیمت خانه در بمبئی هند پیچیده و متغیر است و عوامل بسیاری بر قیمت گذاری مسکن در این شهر تاثیر می گذارند. از سرمایه گذاران گرفته تا خریداران مسکن، باید زمان و تلاش قابل توجهی را صرف درک این بازار کنند تا بتوانند بهترین تصمیم ها را اتخاذ نمایند. در ادامه به نکات مهم و حائز اهمیتی اشاره می کنیم که می توانند به عنوان یک راهنمای اولیه برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در بازار مسکن بمبئی هستند، بسیار مفید باشد. با مجله باربری نور همراه باشید تا به بررسی چندین جنبه کلیدی بپردازیم که بر قیمت خانه در بمبئی هند تاثیر می گذارند.

موقعیت جغرافیایی؛ مهم ترین عامل قیمت خانه در بمبئی هند

موقعیت جغرافیایی ملک در بمبئی بی شک یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت آن است. مناطق ساحلی مانند (Marine Drive) و باندرا (Bandra) به دلیل چشم اندازهای دیدنی و دسترسی آسان به زیرساخت های حیاتی، دارای قیمت های بالاتری هستند. این موضوع نه تنها در شهر بمبئی، بلکه در تمام مناطق مسکونی سراسر جهان به وفور دیده می شود. بنابراین، می توان موقعیت جغرافیایی را یکی از عوامل موثر بر قیمت خانه در بمبئی هند در نظر گرفت.

راهنمای کامل قیمت خانه در بمبئی هند

ساختار اقتصادی

به عنوان مرکز بزرگ مالی و تجاری هند، بمئی یک عرصه مطلوب برای افراد حرفه ای جویای کار است. همین امر سبب افزایش تقاضا برای خانه های مسکونی لوکس و آپارتمان های استیجاری می شود. که در نهایت به افزایش قیمت خانه در بمبئی هند منجر می گردد. توجه داشته باشید که شهر بمبئی به عنوان یکی از اقتصادی ترین و مدرن ترین شهرهای هندوستان شناخته می شود. در نتیجه، مهاجرت و افزایش جمعیت در این این شهر بسیار طبیعی و قابل پیش بینی است.

طراحی سازه؛ تاثیرگذار بر قیمت خانه در بمبئی هند

خانه های دارای طراحی مدرن و امکانات لوکس مانند استخر، سالن های ورزشی، فضای سبز و خدمات امنیتی 24 ساعته، به طور معمول قیمت های بسیار بالاتری دارند. با توجه به موارد ذکر شده، طبیعی است که قیمت این منازل بسیار بالا باشد. این مناطق و محله های شهر بمبئی اغلب توسط افراد پولدار و سرمایه گذاران خرید و فروش می شوند. اما به طور کلی، طراحی سازه و استفاده از متریال با کیفیت در ساخت ساختمان، تاثیر قابل توجهی بر قیمت خانه در بمبئی دارند.

تاثیرات اجتماعی

علاوه بر موارد فوق، تغییرات اجتماعی و اقتصادی نیز بر روی قیمت خانه در بمبئی هند تاثیر می گذارند. بالا رفتن سطح تحصیلات و درآمد، افزایش تقاضا برای مسکن را که باعث افزایش قیمت ها می شود، موجب شده است. همچنین، نوسانات اقتصادی کلان، نظیر تورم و نرخ بهره می تواند بر توانایی خریداران برای خرید خانه ها تاثیر بگذارد. تاثیرات اجتماعی در تمام مناطق مسکونی یکی از عوامل موثر بر قیمت املاک است.

قیمت خانه در بمبئی هند

آینده نگری؛ حائز اهمیت در قیمت خانه در بمبئی هند

به طور کلی پیش بینی می شود که با استمرار رشد جمعیت و افزایش زیرساخت ها، به ویژه در ناحیه نوی مومبای و مناطق در حال توسعه دیگر، افزایش قیمت مسکن در بمبئی در سال های آتی ادامه خواهد یافت. با این حال، استراتژی های هوشمندانه شهری و توجه به توسعه پایدار می تواند به ایجاد توازن در بازار کمک کند. اگر به دنبال خرید خانه در بمبئی هند هستید، پیشنهاد می کنیم تمام جنبه های مالی و مهاجرت را محاسبه کنید تا با مشکلات جدی مواجه نشوید.

توجه به حجم بازار مسکن هندوستان

همانطور که پیش بینی شده، ارزش بازار مسکن هند طی سال های مالی 2008 تا 2020 میلادی، به 180 میلیارد دلار خواهد رسید. که این رقم سهم 11 درصدی در تولید ناخالص داخلی هند خواهد داشت. همچنین، پیش بینی می شود اندازه این بازار بر پایه نرخ رشد ترکیبی CAGR) 11.2) درصد رشد کند. همچنین، نرخ ساخت مسکن شخصی ساز، انبوه سازی و تجاری به سرعت رشد خواهد کرد که این مساله به تامین زیرساخت های مورد نیاز هند خواهد انجامید.

در سال 2017 میلادی، میزان سرمایه گذاری شخصی و وامی در بخش ساخت و ساز هند نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، با 12 درصد رشد به 4.18 میلیارد دلار افزایش یافت. در سال 2017 میلادی همچنین قراردادهای ادغام و تلفیق شرکت های ساختمانی میان شرکت های هندی و خارجی به ارزش کلی 3.26 میلیارد دلار منعقد شد. پیش بینی می شود در سال 2018 میلادی در این کشور شاهد رشد قابل توجه قراردادهای خرید و فروش ملک باشیم. که این اتفاق ناشی از تغییرات سیاست گذاری ها در جهت شفافیت هرچه بیشتر بازار مسکن رخ خواهد داد. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 14 =

پیمایش به بالا