12 راز تکان دهنده بسته بندی وسایل منزل که کسی از آن خبر ندارد

12 راز تکان دهنده بسته بندی وسایل منزل که کسی از آن خبر ندارد

بسته بندی وسایل منزل یکی از مسائل حائز اهمیت در اسباب کشی محسوب می شود. روش های بسته بندی لوازم منزل به شما کمک می کنند تا کلیه اسباب منزل را به بهترین شکل ممکن بسته بندی کنید. استفاده از متریال باکیفیت نظیر کارتن محکم و سالم، چسب، فوم، محافظ حبابدار، گونی و طناب در فرایند بسته بندی وسایل منزل الزامی هستند. توجه داشته باشید که امروزه شرکت های باربری و اتوبار ها نیز خدمات بسته بندی وسایل منزل را به مشتریان ارائه می دهند. مجموعه باربری نور یه عنوان یکی از بهترین اتوبارهای کشور، خدمات بسته بندی و جابجایی لوازم منزل را با کادر مجرب و قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار داده است. اگر شما هم قصد دارید که فرایند بسته بندی لوازم را خودتان بر عهده بگیرید، در ادامه این مطلب با مجله اتوبار نور همراه باشید.

12 راز تکان دهنده بسته بندی وسایل منزل

بسته بندی وسایل منزل در اسباب کشی بسیار حائز اهمیت و حساس است. اگر فرایند بسته بندی به خوبی انجام نشود، احتمال آسیب دیدن وسایل در حین جابجایی به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می کند. در ادامه این مطلب به 12 روش بسته بندی وسایل منزل می پردازیم که هریک از آن ها تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت بسته بندی وسایل برعهده دارند.

12 راز تکان دهنده بسته بندی وسایل منزل

استفاده از کارت و جعبه های ایمن

مهم ترین نکته در بسته بندی وسایل منزل، استفاده از کارتن و جعبه های محکم و ایمن است. برای استفاده از جعبه مناسب، می توانید از فروشگاه ها جعبه مخصوص اسباب کشی را تهیه کنید. اگر قصد دارید با هزینه اقتصادی تر این فرایند را انجام دهید، استفاده از کارتن ها محکم، ضخیم و نو پیشنهاد مناسبی است. شما می توانید از میوه فروشی ها، مارمت ها و یا دیگر فروشگاه های سراسر کشور کارتن های محکم و ضخیم را با هزینه بسیار اندک فراهم کنید.

لوازم منزل را دسته بندی کنید

دسته بندی و جداسازی لوازم منزل یکی از نکات حائز اهمیت در بسته بندی محسوب می شود که اغلب افراد به آن بی توجه هستند. دسته بندی لوازم منزل به شما کمک می کند وسایل شکستنی و ظریف از دیگر لوازم تفکیک شوند. این موضوع هنگام جابجایی موجب می شود کارگران با احتیاط بیشتری لوازم شکستنی را جابجا کنند. علاوه بر این موضوع، هنگام بار زدن وسایل، لوازم شکستنی در مرکز وسایل نقلیه قرار می گیرند. این موضوع موجب می شود هنگام حمل و نقل، میزان ضربات و آسیب های احتمالی به حداقل برسد.

 ازتمام فضای کارتن (جعبه) استفاده کنید؛ بسته بندی لوازم منزل

فضای خالی در کارتن ها باقی نگذارید. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد و بدون شک موجب آسیب دیدگی لوازم می شود.توجه داشته باشید هنگام بسته بندی لوازم منزل، از تمام فضای کارتن و جعبه استفاده کنید. عدم توجه به این موضوع موجب می شود وسایل داخل کارتن با یکدیگر برخورد و به شدت آسیب ببینند. سعی کنید تمام لوازم منزل در داخل کارتن به خوبی در کنار یکدیگر چفت شوند. برای بسته بندی وسایل شکستنی نیز باید از محافظ حبابدار و یا حوله نرم استفاده شود.

وسایل سنگین را در قسمت زیرین کارتن ها قرار دهید

از مهم ترین نکات بسته بندی وسایل منزل، قرارگیری وسایل در قسمت زیرین کارت هاست. این امر از پاره شدن کارتن ها جلوگیری می کند و موجب می شود وسایل با کمترین مقدار اسیب به مقصد برسند. توجه داشته باشید که از کارتن و جعبه ضخیم و بسیار محکم جهت بسته بندی وسایل سنگین استفاده کنید. زیرا این لوازم به شدت آسیب پذیر هستند و جابجایی آن ها دشوار است.

بسته بندی وسایل منزل

لوازم آشپزخانه را به خوبی تمیز کنید

بخش قابل توجهی از لوازم منزل را وسایل آشپزخانه تشکیل می دهند. برخی از وسایل آشپزخانه نظیر گاز، فر، توستر و یخچال باید قبل از بسته بندی و جابجایی به خوبی تمیز شوند. زیرا در اغلب موارد چربی زیادی برروی قسمت های پشتی و زیرین این وسایل انباشته می شود. بنابراین بسته بندی در این شرایط کار دشواری است و موجب می شود جابجایی لوازم با سختی و خطر مواجه شود. ازاین رو بهتر است قبل از بسته بندی وسایل آشپزخانه، ابتدا آن ها را به خوبی تمیز کنید.

وسایل چند تیکه را از یکدیگر جدا کنید

جداسازی لوازم چند تیکه از مهم ترین عناوین و نکات بسته بندی لوازم منزل محسوب می شود. در تمام منازل برخی از وسایل نظیر گاز، کمد، دراور، عسلی، یخچال، کنسول و… از چند تیکه مجزا تشکیل شده اند و یا برخی از قطعات آن ها نظیر کشوها از یکدیگر جدا می شوند. هنگام بسته بندی این وسایل باید تا حد امکان قطعات را از یکدیگر جدا کنید. اگر برخی از قطعات مانند قفسه ها و یا کشوها قابلیت جداسازی نداشتند، با استفاده از نوار چسب محکم به خوبی بچسبانید. این موضوع فرایند جابجایی را تسهیل می کند و درصد آسیب دیدگی لوازم را به حداقل می رساند.

استفاده از محافظ حبابدار الزامی است!

استفاده از محافظ حبابدار یا وسایلی نظیر حوله، در بسته بندی وسایل منزل الزامی هستند. این محافظ ها ضربات وارد شده به وسایل را جذب می کنند و از شکستگی آن ها جلوگیری به عمل می آورند. استفاده از محافظ حبابدار هزینه ناچیزی دارد و در تمام پلاستیک فروشی های سراسر کشور به وفور یافت می شود.

استفاده از تجهیزات بسته بندی؛ بسته بندی وسایل منزل

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، شرکت های باربری متعددی خدمات بسته بندی لوازم منزل را به مشتریان ارائه می دهند. این شرکت ها وجه تمایزی که با بسته بندی خانگی دارند این است که از ابزار مدرن استفاده می کنند. استفاده از ابزار و تجربه بالا در بسته بندی، موجب می شود فرایند بسته و جابجایی با سرعت بسیار بیشتری انجام شود و درصد آسیب دیدگی لوازم به صفر برسد. اتوبار بار نور با سابقه درخشان در زمینه حمل و نقل اثاث منزل، یکی از بهترین باربری های تهران محسوب می شود که کلیه خدمات مربوط به بسته بندی و حمل لوازم منزل را به مشتریان ارائه می دهد.

بسته بندی لوازم منزل

طریقه بسته بندی ماشین لباسشویی وظرفشویی

لباسشویی و ظرفشویی از مهمترین وسایل هر منزل به حساب می آیند که جابجایی ان ها کار دشواری است. زیرا بسته بندی این وسایل نیازمند تجربه می باشد. برای بسته بندی این دو لوازم ابتدا باید لوله ها و شلنگ های متصل به آن ها را جداکنید. سپس با استفاده از محافظ حبابدار یا پتو و حوله دور تا دور آن را ببندید. توجه داشته باشید که مناطق حساس این دو وسیله گوشه ها و شیشه جلویی آن هاست. بنابراین این بخش ها را به خوبی بپوشانید.

طریقه بسته بندی تلوزیون؛ بسته بندی وسایل منزل

تلوزیون از دیگر وسایل حائز اهمیت و حساس در اسباب کشی منزل است که به شدت آسیب پذیر می باشد. جهت بسته بندی تلوزیون ابتدا باید تلوزیون را داخل کارتن قرار دهید و سپس با استفاده از محافظ حبابدار داخل و خارج کارتن را به خوبی بپوشانید.

نحوه بسته بندی مبلمان و عسلی

در بسته بندی وسایل منزل مبلمان نقش قابل توجهی دارند. جهت بسته بندی مبلمان و عسلی تنها کافیست پایه ها به خوبی پوشیده شوند و دور تا دور مبلمان با استفاده از نایلون پوشیده شود. توجه داشته باشید که پایه بسیار حساس هستند و باید به خوبی توسط محافظ حبابدار یا پتو محافظت شوند.

نحوه بسته بندی یخچال

شاید گران قیمت ترین وسیله هر منزل یخچال فریز باشد. بسته بندی و جابجایی این وسیله به دلیل ارزش بالا، حجم زیاد و وزن سنگین کار دشواری است. به همین دلیل بهتر است دور تا دور آن توسط نایلون و قسمت های مهم آن نظیر گوشه ها توسط محافظ حبابدار پوشیده شود. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

پیمایش به بالا