حمل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی

حمل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی

حمل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی یکی از بخش های حائز اهمیت در سیستم باربری محسوب می شود و اغلب اتوبارها از ارائه این خدمات خودداری می کنند. همانطور که اطلاع دارید، باربری و حمل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی از نظر قیمت، ارزش بالایی دارند و به دلیل ناموزون بود اشکال آن ها، ممکن است فرایند بسته بندی این محصولات با دشواری زیاد همراه باشد. از سوی دیگر، برخی از لوازم و تجهیزات پزشکی نیاز به شرایط و دمای خاصی دارند. در نتیجه باید حمل و نقل آن ها با وسایل نقلیه یخچال دار صورت بگیرد. تمام این موارد در کنار یکدیگر موجب شده اند تا فرایند باربری تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی بسیار دشوار باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم با فرایند جابجایی تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی بیشتر آشنا شویم؛ با مجله بار نور همراه باشید.

حمل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی

هزینه حمل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی

از رایج ترین سوالات موجود در زمینه باربری تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی می توان به هزینه آن اشاره کرد. بدون شک هزینه حمل و نقل بار یکی از اساسی ترین بخش های انتخاب باربری محسوب می شود. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، باربری تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی کار دشواری می باشد و با توجه به سختی کار، هزینه آن بسیار بالا است. اما چه مواردی برروی قیمت باربری تجهیزات پزشکی موثر هستند؟ انتخاب کارگر ماهر یکی از مهم ترین نکات و گزینه های بالا بودن قیمت در این نوع باربری است. زیرا، وسایل و تجهیزات پزشکی اغلب دارای اشکال نامتقارن هستند و وزن آن ها بسیار بالا است. بسته بندی مناسب این تجهیزات و جابجایی آن ها بدون آسیب دیدگی نیازمند تجربه و دانش در زمینه باربری است.

مشکلات حمل و نقل تجهیزات پزشکی

علاوه بر موراد فوق، بسیاری از تجهیزات و وسایل پزشکی نیاز به دمای نزدیک به صفر دارند. این تجهیزات اگر بیش از چند ساعت در معرض گرما قرار بگیرند، به صورت کامل فاسد می شوند. در نتیجه، حمل و باربری این دسته از وسایل باید توسط کامیونت های یخچال دار انجام شود. از دیگر موارد مهم در تعیین قیمت باربری تجهیزات پزشکی، زمان است. زمان نقش موثری در این شیوه جابجایی ایفا می کند. زیرا، تجهیزات باید با سرعت مناسب و بدون آسیب دیدگی در زمان دقیق در مقصد دریافت شوند. تمام این موارد موجب می شوند تا هزینه حمل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی بسیار بالا باشد.

باربری تجهیزات پزشکی

نکات مهم در باربری تجهیزات پزشکی

  • حفظ سلامت تجهیزات و لوازم پزشکی مهم ترین فاکتور در این روش باربری محسوب می شود. در نتیجه اتوبارها موظف هستند تا صحت و سلامت تجهیزات را تضمین کنند.
  • بررسی، آنالیز و مقایسه باربری ها اهمیت زیادی در حمل تجهیزات پزشکی دارد. ما در اتوبار بار نور خدمات جابجایی و حمل بار را با نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار شما هم وطنان گرامی قرار خواهیم داد.
  • قبل از سفارش باربری و حمل تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی از شرایط نگهداری و موارد خاص مطلع شوید. بسیاری از تجهیزات و لوازم پزشکی نیاز به دمای خاص و نزدیک به صفر درجه دارند. به همین جهت، این تجهیزات باید با کامیونت های یخچال دار جابجا شوند.
  • تفاوتی ندارد که باربری و یا کارفرما چقدر عجله دارند، تحت هر شرایطی محموله باید طبق برنامه ریزی و در سلامت کامل جابجا شود.

جابجایی دستگاه MRI

جابجایی و حمل دستگاه MRI نیاز به رعایت اصول ویژه ای دارد و بهتر است برای حمل این دستگاه از باربری متبحر و با تجربه در این زمینه استفاده شود. دستگاه ام ار ای دارای میدان مغناطیسی بسیار قوی است و ممکن است به افراد و سایر لوازم که در مجاورتش هستند آسیب برساند و برای حمل این دستگاه باید از جعبه های فولادی و یا سیلیکونی برای مهار این میدان مغناطیسی استفاده شود.

بنابراین نمی توان از هر باربری برای جابجایی این دستگاه استفاده کرد. زیرا باید از قبل تدابیر لازم جهت حمل برنامه ریزی شود و آموزش ها و تجهیزات کافی آماده باشند. اگر نمی دانید برای حمل دستگاه MRI از کدام باربری کمک بگیرید، باربری بار نور آماده کمک رسانی به شما هم وطنان عزیز می باشد. مجموعه بار نور با اصول اولیه حمل این دستگاه آشنایی کافی دارد و دارای تجهیزات مناسب برای حمل آن می باشد. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 9 =

پیمایش به بالا