چند راه برای محافظت از ظروف چینی در حین جابجایی

چند راه برای محافظت از ظروف چینی در حین جابجایی

بسته بندی اشیا شکستنی و محافظت از ظروف چینی در حین جابجایی، یکی از چالش های بزرگ حوزه حمل و نقل اثاثیه محسوب می شود. جابجایی ظروف چینی و اشیا شکستنی در اسباب کشی منازل و یا مشاغل مربوط به این اقلام، کار دشواری است و باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. امروزه شرکت های باربری و اتوبار های تخصصی متعددی در سراسر کشور خدمات مربوط به بسته بندی اشیا را برعهده می گیرند و جابجایی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. اما سوال! چند راه برای محافظت از ظروف چینی در حین جابجایی وجود دارد؟ بسته بندی اقلام شکستنی چگونه انجام می شود؟ در ادامه این مطلب قصد داریم با روش ها و نکات مربوط به بسته بندی اشیا شکستنی آشنا شویم؛ با مجله باربری نور همراه باشید.

چند راه برای محافظت از ظروف چینی در حین جابجایی

وسایل محافظت از ظروف چینی

  • استفاده از نایلون حبابدار: نایلون های حبابدار عایق های مناسبی در برابر ضریع هستند. استفاده از این نایلون ها در میان تمام اشیا شکستنی موجب می شود ضربات ناشی از حمل و نقل باعث شکستگی اقلام نشود. این نایلون ها هزینه زیادی ندارند و به راحتی قابل دسترسی هستند.
  • استفاده از کارتن مناسب: یکی از راه های مناسب در محافظت از ظروف چینی، استفاده از کارتن اسباب کشی است. این نوع از کارتن دارای 5 لایه می باشد و مقاومت زیادی در برابر ضربه دارد.
  • ضربه گیرهای فومی: استفاده از ضربه گیرهای فومی از دیگر روش های متداول در محافظت از اقلام شکستنی است. این فوم ها همانند نایلون های حبابدار عایق مناسبی در برابر ضربه هستند و از شکستگی وسایل جلوگیری می کنند. توجه داشته باشید که استفاده از فوم، درصد ایمنی را افزایش می دهد اما هزینه به مراتب بیشتری نیز دارد.
  • هاردباکس: هاردباکس نوعی کارتن و جعبه ضخیم و مقاوم در برابر ضربه و پارگی است. این جعبه در اسباب کشی منازل و جابجایی اقلام شکستنی در کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد. این کارتن در مقایسه با کارتن های معمولی مقاومت بسیار بیشتری دارد و بهترین گزینه جهت جابجایی اشیا شکستنی محسوب می شود.
  • علامت گذاری: توجه داشته باشید که علامت گذاری کارتن های حاوی اقلام شکستنی بسیار حائر اهمیت است. استفاده از لیبل یا ماژیک جهت نشانه گذاری این کارتن ها ایده بسیار خوبی محسوب می شود. نشان کردن هریک از کارتن های شکستنی موجب می شود تا افراد هنگام حمل و نقل دقت بیشتری داشته باشند.

محافظت از ظروف چینی

نکات اساسی در بسته بندی اشیا شکستنی

همانطور که در پاراگراف قبل اشاره کردیم، استفاده از ابزارهای فوق موجب می شوند تا ظروف و اقلام شکستنی در ایده آل ترین حالت ممکن جابجا شوند. توجه داشته باشید که استفاده از این ابزارها تا حد قابل توجهی برای شما هزینه در پی خواهد داشت. اما این هزینه در برابر شکستگی اشیا منزل و یا محل کار مبلغ قابل توجهی به حساب نمی آید. از طرفی نیز این ابزار و مواد برای همیشه برای شما باقی خواهند ماند. در نتیجه، می توان از آن ها در اثاث کشی های دیگر و باربری تهران نیز استفاده کرد. در ادامه قصد داریم با نکات مهم در بسته بندی اقلام شکستنی آشنا شویم.

از کارتن های قدیمی استفاده نکنید

جابجایی اشیا شکستنی و اجناس چینی به دلیل وزن بالایی که دارند، باید در کارتن های ضخیم و مقاوم انجام شود. استفاده از هارد باکس گزینه ایده آلی در این مورد محسوب می شود. توجه داشته باشید که استفاده از کارت های قدیمی و پاره نتیجه ای جز آسیب و شکستگی اقلام به همراه ندارد.

از جعبه های کوچک استفاده کنید

انتخاب کارتن های ضخیم، بدون پارگی و سایز کوچک بهترین انتخاب در محافظت از ظروف چینی و بسته بندی اشیا شکستنی محسوب می شوند. ابعاد کارتن هرچه کوچک تر باشد، وزن آن سبک تر است و جابجایی آن با ریسک کمتری انجام می شود. از سوی دیگر، در صورت آسیب دیدن یک جعبه، اقلام کمتری آسیب می بینند.

بسته بندی اشیا شکستنی

اشیا سنگین تر را در قسمت پایین کارتن قرار دهید

قرارگیری اشیا و اجسام سنگین تر در پایین کارتن موجب تقسیم فشار در کف کارتن می شود. این موضوع در وهله اول از پارگی کارتن جلوگیری می کند و در وهله دوم از شکستگی و آسیب دیدگی اقلام کوچکتر جلوگیری خواهد کرد.

فضای داخل اشیا شکستنی را پر کنید

محصولات تو خالی در اثر ضربات و ارتعاشات می توانند به راحتی بشکنند. برای جلوگیری از این اتفاق حتما داخل این وسایل را با لوازم مناسب نظیر انواع نایلون حبابدار، سلفون، کاغذ یا پارچه پر کنید. این کار باعث می شود تا لیوان ها، کوزه ها و هر وسیله دیگری که فضای خالی دارند در اثر ارتعاشات ناشی از ضربات آسیب نبینند. همچنین این امکان وجود دارد تا محصولات کوچک تر را داخل ظروف تو خالی بزرگ تر قرار دهید. توجه داشته باشید که برای این کار نیاز است ظرف کوچک به درستی توسط فوم و یا دیگر وسایل در برابر ضربه عایق شود. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

پیمایش به بالا